NZD/USD - analiza techniczna

on Friday, July 13, 2012
Poziom docelowy osiągnięty
13.07.2012 - 0,7921


Potencjalny punk zwrotny opisany w analizie z 4 lipca (patrz niżej) został osiągnięty. Ja swoją pozycję na tej parze zamknąłem zbyt wcześnie (nie trzymałem się swojej własnej analizy) co w sadzie było bardzo głupim posunięciem... W chwili obecnej dotarliśmy do oporu, który wcześniej był wsparciem (tzw. "zmiana biegunów") co oznacza, że prawdopodobnie zaobserwujemy lekkie odbicie od obecnego poziomu:
 

 
Price action + Fiobonacci levels
04.07.2012 - 0,8043

Przed chwilką otworzyłem krótką pozycję na parze NZD/USD i stwierdziłem, że warto się tym wykresem podzielić. Za otworzeniem pozycji przemawiają do mnie nałożone na siebie zniesienia Fibonacciego w połączeniu ze wsparciami oraz oporami jakie tworzyły historyczne ekstrema cenowe (czyli zwykły Price Action). Alternatywne oznaczenie TRADEr służy tylko po to, żeby nie mylić je z jakimiś formacjami ABCD lub XABDC (ostatnio w jednej mojej analizie gdzie poziomy właśnie tak zaznaczyłem czytelnik odczytał to jako formację ABCD (a celem było tylko dokładne pokazanie miejsc zaczepień Fibo :P)). Wracając do analizy wsparcia i opory nie będę opisywał (myślę że wszyscy je dobrze widzą), opisze tylko poziomy Fibonacciego:
0,618TD = DE
0,707RD = DE
0,786AD = DE
Poziomy te pełnią rolę zapory dla kursu i w połączeniu z podwójnym dnem w marcu oraz potwierdzeniem tego wsparcia w kwietniu mamy bardzo silny opór. Dlatego zlecenie obronne ustawiłem powyżej tego zgrupowania. Następnie przejdę do poziomu w którym wyznaczyłem moje miejsce zamknięcia pozycji. Poziom ten z punktu widzenia analizy przy pomocy zniesień Fibo jest dużo silniejszy niż ten w którym wyznaczyłem opór. Najpierw poziomy z fali długookresowej:
TD = 0,382Dr
AD = 0,5Dr
Dodam jeszcze, że dokładnie na tym poziomie, gdzie nakładają się na siebie te dwa zniesienia mamy potrójne dno. Następnie kolejne zniesienia, tym razem z fali "krótszo-okresowej", dla lepszej przejrzystości dodaję jeszcze drugi wykres:


Zmieniłem trochę oznaczenia, żeby się nie dublowało (bo w końcu jest to inna fala):
0,382FE = EX
0,5OE = EX
0,618RE = EX
Podsumowując: wszystko wygląda elegancko - zniesienia bardzo ładnie na siebie zachodzą, dodatkowo mamy ważny opór, który potwierdzają wcześniejsze wsparcia. Wiem, że jest to "łapanie" szczytu, jednak uważam że warto spróbować, w tym przypadku mój stosunek ryzyko-dochód przekracza 1:5.



0 comments:

Post a Comment