21.09.2011 - 40,25
Srebro na wykresie H1 uformował kanał spadkowy. Obecnie kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału, ale dalsze wzrosty niestety zatrzymało 78,6% zniesienie. Przebicie tego poziomu może być pierwszą próbą na odwrócenie trendu (na wykresie H1). Kolejny opór mamy przy ostatnim szczycie (ostanie odbicie od górnej linii) - 40,89. Jeżeli nie uda się pokonać zniesienie Fibonacciego na jakim sreberko się teraz zatrzymało, możliwa będzie kontynuacja dotychczasowego trendu, wtedy dalsze zatrzymanie spadków mogłoby nastąpić na dolnym ograniczeniu kanału.
Wykres H1 (M60)- 18 maj 2011
Ostatni dołek wybił się od 38,3% zniesienia Fibo i ostatecznie zamknął się na 50% zniesienia. Na wykresie zaznaczyłem możliwe miejsce zajęcia krótkiej pozycji na poziomie 35,25 możliwy zasięg w krótkim terminie 34,01 (potencjalny zysk +1,24) i Stop Loss na poziomie 35,58 (ewentualna strata -0,33). Przy 0,1 lota strata wynosiła by odpowiednio 644,49 zł, a możliwy zysk 2421,72 zł.
Na jakiej podstawie ustawiłem Stop Loss i Take Profit? No w przypadku Take Profit zakładam, że kurs ponownie zbliży się do 38,2% zniesienia Fibo i lekko wybije. Natomiast w przypadku Stop Loss kierowałem się podwójnym szczytem z świeczek z godziny 19 i 20 (wiem że nie stanowi to tutaj dużego oporu, ale w przypadku srebra ustawienie Stop Loss'a powyżej ostatniego szczytu (36,45) oznaczało by (jak dla mnie) za duże ryzyko). Ponieważ gram zgodnie z trendem zajmuję pozycję krótką. UWAGA: Ja nie prognzuję kurs, tylko rozpatruję możliwy scenariusz :P
