Kandydaci do portfela "Byki 2012"

on Saturday, July 14, 2012
Ostatnio sprzedałem dwie spółki z portfela "Byki 2012" (pisałem o tym w shoutboxie) - są to EkoExport oraz Fasing. Głównym powodem wypuszczenia akcji w rynek było pokonanie ważnych wsparć na obydwóch walorach. W związku z tym trzeba by wyszukać nowe akcje, które zastąpią ich miejsce...

Najpierw krótko przedstawię dlaczego zadecydowałem się na sprzedaż EEX oraz FSG:

EkoExport 13.07.2012 - 21.19

W przypadku spółki EkoExport zadecydowałem, że po ostatnich bardzo ładnych wzrostach w przypadku zbyt silnej korekty opuszczę walor. Korekta była tak głęboka, że przebiła dosyć silne wsparcie w wyniku czego moja pozycja została zamknięta. Wszystkie sygnały techniczne, które przesądziły o sprzedaży opisałem na załączonym wyżej wykresie. Obecnie widać że znowu wybiliśmy powyżej płaskiej Senkou Span B i udało się utrzymać nad linią trendu, co świadczy o obecności byków którzy powinni dalej się starać utrzymać dominujący trend wzrostowy. Nie ukrywam, że prawdopodobnie zbyt ciasno ustawiłem swoje zlecenie obronne. Kierowałem się "pierwszym przykazaniem" analizy technicznej: ucinaj straty i pozwól zyskom rosnąć.


Fasing 13.07.2012 - 22,35

W przypadku mojej drugiej spółki, moment opuszczenia waloru był już bardziej trafny. Tutaj przebicie płaskiej granicy Senkou Span B doprowadziło wręcz do panicznej wyprzedaży. Kolejne bardzo ważne wsparcie znajduje się dopiero na poziomie 21 zł i tam spodziewałbym się odreagowania. W przypadku przebicia tego poziomu będziemy już mogli mówić o odwróceniu dominującego trendu wzrostowego na spadkowy.

Teraz w portfelu jest miejsce na dwie nowe spółki. Kandydatami do wypełnienia miejsca są na razie: APATOR, ENERGOINS, NEUCA oraz ZETKAMA. Niżej przedstawiam obecną sytuację techniczną wymienionych akcji:

Apator 13.07.2012 - 26,92

Głównym kryterium doboru spółek do portfela jest ich dominujący trend. Apator spełnia ten wymóg, więc jest też świetnym kandydatem. Najlepszy moment wejścia to okolice linii trendu. Kluczowe wsparcie zaznaczyłem czerwoną poziomą kreską.


Energoins 13.07.2012 - 11,79

Kolejny kandydat to Energoins. Obecnie kurs napotkał na dosyć ważny opór, który może powstrzymać spółkę przed kontynuacją wzrostów. Prawdopodobieństwo odbicia do linii trendu jest dosyć duże, więc i tu najrozsądniejszy moment zakupu znajdziemy w okolicach linii trendu.


Neuca 13.07.2012 - 86

Następny kandydat to Neuca. Obecny trend wzrostowy jest na tyle silny, że kurs akcji zdołał pokonać długoterminową linię trendu spadkowego. Aktualnie dalsze wzrosty powstrzymuje ostatni szczyt, który może zmusić spółkę do przetestowania linii trendu. W przypadku tej akcji najlepszy moment zakupu otrzymamy po przebiciu ostatniego wierzchołka.


Zetkama 13.07.2012 - 36,67

Ostatni z potencjalnych kandydatów jest Zetkama. Kurs spółki praktycznie od 2009 roku znajduje się w trendzie wzrostowym. Odnotowuje coraz to wyższe historyczne szczyty i dalsza perspektywa długoterminowa również wygląda bardzo pozytywnie.

Do końca lipca będzie czas na decyzję, które ze spółek dorzucić do portfela. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne propozycje, to proszę śmiało pisać. Dla osób, które nie śledzą regularnie moich wpisów, chodzi dokładniej o ten portfel: Byki 2012 - aktualizacja czerwiec.
Decyzja o zakupie będzie podjęta po 31 lipca (po zamknięciu ankiety) - ankieta znajduje się na początku strony (po lewej). Naturalnie lukę uzupełnią te spółki które uzyskają najwięcej głosów. Zapraszam więc do udzielenia się w skład portfela :).

0 comments:

Post a Comment