Pamiętamy o Eurocash
15.11.2013 - 52,51
Eurocash zgodnie z tym co pisałem w sierpniu nadal jest na liście obserwowanych. Do wyznaczonego poziomu zasięgu spadków zabrakło nieco ponad 10%, co znaczy, że spółka nie dała okazji do złapania "spadającego noża". Obecnie kurs dał pierwsze sygnały na możliwe zakończenie tej głębszej korekty, kształtując nowy wyższy dołek oraz przebijając ostatnie szczyty:
Mimo pierwszego pozytywnego sygnału, spółkę czeka jeszcze kilka ważnych wyzwań, są to: strefa podażowa (51,9 - 53,5), tzw. zmiana biegunów (54,8 - 56) oraz górna płaska granica chmury bessy (Senko-Span B):
Strategię wejść należy opracować do własnych preferencji (gotowości do ryzyka, przewidywanego okresu inwestycji, zaangażowanego kapitału itd.), na chwilę obecną najbardziej pospolite do powyższych wykresów to:
1. zakup siły (po przebiciu oporów z SL poniżej ostatniego dołka)
2. w korekcie w tzw. strefie zmiany biegunów (strefa 50 - 51), z SL poniżej ostatniego dołka
3. na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego z SL poniżej najniższego dołka (poniżej 41,8 zł)
Były by to strategie wejść do gry pozycyjnej (kilku miesięcznej).
Krótkoterminowo wejścia widziałbym jedynie w korektach z zleceniami obronnymi poniżej wyraźnych poziomów wsparć.
Gdzie i czy w ogóle będzie odbicie?
28.08.2013 - 47
Dzisiaj moją uwagę przykuła spółka, która ostatnio bardzo szybko spada. Najciekawsze jest to, że ta spadająca spółka należy do największych byków na polskim parkiecie (od debiutu ponad 2000%). Krótko co mogło dać sygnał na tak silne spadki - od strony technicznej możliwe, że nieudane wybicie z trójkąta górą (wybicie małą świecą bez potwierdzenia w wolumenie). Fundamentalnie - tu byłbym wdzięczny za jakieś wypowiedzi od fundamentalisty ;).
Generalnie, tak silne spadki nie muszą od razu oznaczać zakończenie długoterminowego trendu wzrostowego. Patrząc na wcześniejsze zachowanie się kursu, zauważyłem ciekawą zależność:
Eurocash puka w sufit
15.11.2013 - 52,51
Eurocash zgodnie z tym co pisałem w sierpniu nadal jest na liście obserwowanych. Do wyznaczonego poziomu zasięgu spadków zabrakło nieco ponad 10%, co znaczy, że spółka nie dała okazji do złapania "spadającego noża". Obecnie kurs dał pierwsze sygnały na możliwe zakończenie tej głębszej korekty, kształtując nowy wyższy dołek oraz przebijając ostatnie szczyty:
Mimo pierwszego pozytywnego sygnału, spółkę czeka jeszcze kilka ważnych wyzwań, są to: strefa podażowa (51,9 - 53,5), tzw. zmiana biegunów (54,8 - 56) oraz górna płaska granica chmury bessy (Senko-Span B):
Strategię wejść należy opracować do własnych preferencji (gotowości do ryzyka, przewidywanego okresu inwestycji, zaangażowanego kapitału itd.), na chwilę obecną najbardziej pospolite do powyższych wykresów to:
1. zakup siły (po przebiciu oporów z SL poniżej ostatniego dołka)
2. w korekcie w tzw. strefie zmiany biegunów (strefa 50 - 51), z SL poniżej ostatniego dołka
3. na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego z SL poniżej najniższego dołka (poniżej 41,8 zł)
Były by to strategie wejść do gry pozycyjnej (kilku miesięcznej).
Krótkoterminowo wejścia widziałbym jedynie w korektach z zleceniami obronnymi poniżej wyraźnych poziomów wsparć.
Gdzie i czy w ogóle będzie odbicie?
28.08.2013 - 47
Dzisiaj moją uwagę przykuła spółka, która ostatnio bardzo szybko spada. Najciekawsze jest to, że ta spadająca spółka należy do największych byków na polskim parkiecie (od debiutu ponad 2000%). Krótko co mogło dać sygnał na tak silne spadki - od strony technicznej możliwe, że nieudane wybicie z trójkąta górą (wybicie małą świecą bez potwierdzenia w wolumenie). Fundamentalnie - tu byłbym wdzięczny za jakieś wypowiedzi od fundamentalisty ;).
Generalnie, tak silne spadki nie muszą od razu oznaczać zakończenie długoterminowego trendu wzrostowego. Patrząc na wcześniejsze zachowanie się kursu, zauważyłem ciekawą zależność:
- Do tej pory mieliśmy dwie silne korekty
- Obydwie korekty doprowadziły do przeceny kursu o (prawie dokładnie) 47%
- Przy takiej korekcie były to odbicia od okolic 61,8% zniesienia Fibonacciego
- Odbicie to nastąpiło od wyraźnego dołka z wcześniejszej słabszej korekty (w przypadku drugiej przeceny do dołka brakowało kilka procent (prawie 2%) - dlatego na wykresie wsparcie w drugiej korekcie zaznaczone znakiem zapytania)
Eurocash puka w sufit
09.03.2011 - 34,98
Eurocash na ostatniej sesji dotarł do bardzo ważnego oporu, który dzieli nas od nowych historycznych szczytów. Ostatnie wzrosty na tej spółce były dosyć dynamiczne, co może potwierdzać odreagowanie. Oscylatory podobnie - informują nas o możliwej nadchodzącej zniżce. Podsumowując na kolejnych sesjach zakładam korektę ostatniego impulsu wzrostowego. Szansa, że opór pokonają od razu za pierwszym razem jest bardzo mała. Najbliższe ważniejsze wsparcia znajdują się na poziomie 31,5 zł oraz okolice 30 zł. Możliwe, że w tych rejonach również ja zagoszczę w walorze, gdyż szansa na pokonanie oporu za kolejnym podejściem jest dużo większe.

.png)



0 comments:
Post a Comment