Podpisanie umowy z Cyfrowym Polsatem - wybicie "z fundamentami" czy pułapka?
25.01.2012 - 1,35
Na wykresie widać ładne wybicie z konsolidacji przy znacznym wzroście wolumenu. Dodatkowo przebiliśmy kilka oporów - fibo, szczyt z pierwszego grudnia, pokonanie średnich krótkookresowych oraz przebilcie Wilder'a.
Czy przyłączyć się do ruchu?
Patrząc fundamentalnie uważam, że samo pojawienie się informacji o podpisaniu umowy to trochę mało. Tym bardziej, że (na pierwszy rzut oka) nie ma tam powalających nowinek. Niemniej jednak technicznie wygląda dobrze. Kolejny opór mamy w okolicach ostatniego szczytu (ok 1,5 zł), następny tworzy już długoterminowa linia trendu, po tym 1,8 zł i okolice 2 zł.
Podsumowując myślę, że będzie to czysta gra spekulacyjna - bardziej pod PP niż ostatnie info. Możliwe więc, że tak szybko jak wybiliśmy tak samo szybko cofniemy.
Mój scenariusz - jutro kolejny spektakularny wzrost do okolic oporu (wzrost o ok. 10%) i po tym zwolnienie wzrostów i pod koniec odbicie od linii trendu (to wszystko w ciągu 1 tygodnia).
Pozdrawiam ;-)
Kiedy wybicie z konsolidacji?
25.01.2012 - 1,35
Na wykresie widać ładne wybicie z konsolidacji przy znacznym wzroście wolumenu. Dodatkowo przebiliśmy kilka oporów - fibo, szczyt z pierwszego grudnia, pokonanie średnich krótkookresowych oraz przebilcie Wilder'a.
Czy przyłączyć się do ruchu?
Patrząc fundamentalnie uważam, że samo pojawienie się informacji o podpisaniu umowy to trochę mało. Tym bardziej, że (na pierwszy rzut oka) nie ma tam powalających nowinek. Niemniej jednak technicznie wygląda dobrze. Kolejny opór mamy w okolicach ostatniego szczytu (ok 1,5 zł), następny tworzy już długoterminowa linia trendu, po tym 1,8 zł i okolice 2 zł.
Podsumowując myślę, że będzie to czysta gra spekulacyjna - bardziej pod PP niż ostatnie info. Możliwe więc, że tak szybko jak wybiliśmy tak samo szybko cofniemy.
Mój scenariusz - jutro kolejny spektakularny wzrost do okolic oporu (wzrost o ok. 10%) i po tym zwolnienie wzrostów i pod koniec odbicie od linii trendu (to wszystko w ciągu 1 tygodnia).
Pozdrawiam ;-)
Kiedy wybicie z konsolidacji?
05.01.2012 - 1,11
Na prośbę wrzucam analizę Midasa. Obecnie spółka tkwi w konsolidacji - kurs zawiesił się między 38,2 a 50% zniesieniem Fibonacciego. Przy 50% zniesieniu na wykresie Ichimoku mamy dodatkowo płaską granicę chmury hossy - potwierdza to silne wsparcie jakie tkwi na tym poziomie. Dodając do wykresu wstęgi Bollinger'a możemy zauważyć silne ich zawężenie. Świadczyć to może o dynamicznym wybiciu z tej konsolidacji. Ewentualny moment wejścia szukałbym po wyjściu kursu górą. Będziemy wtedy mieli wybicie z chmury na wykresie Ichi, przebicie oporu + zniesienia Fibo oraz wybicie z konsolidacji. Potwierdzenie tego wybicia powinniśmy szukać w wolumenie. Znaczny wzrost obrotów potwierdzi wiarygodność tego ruchu.


0 comments:
Post a Comment