Czy opisane miesiąc temu akcje faktycznie warto było posiadać?

on Saturday, October 5, 2013
Dokładnie miesiąc temu dodałem post w którym przedstawiłem listę spółek które warto byłoby mieć w portfelu (link). Pomyślałem sobie, że odświeżę tą listę by sprawdzić, czy moje tytpy były trafne:

Zacznę od szerokiego rynku - w ciągu ostatniego miesiąca WIG wzrósł o 10,41%, co znaczy że dla wytypowanych spółek poprzeczkę podniósł dosyć wysoko...

Z spółek które pojawiły się na liście najwięcej zyskał Kinopol (29,19%), najmniej Zetkama (1,29%), jednak aby ocenić czy wybrane spółki były faktycznie dobrym wyborem najlepiej wyliczyć ich średnią stopę zwrotu:


Średnia stopa zwrotu z wybranych spółek wynosi 14,9%, co znaczy że rynek został pokonany, wynik można więc uznać za satysfakcjonujący. Nie będę przedstawiał ich szczegółową sytuację techniczną, gdyż w dłuższym horyzoncie czasowym kondycja tych spółek się nie zmieniła - uważam, że spółki mają jeszcze większy potencjał wzrostowy.

0 comments:

Post a Comment