AUD/USD
Transakcje z 12.11.2012 - 22.11.2012
Wykres 01. AUDUSD 14.11.2012 - 1,0422
Wykres pary AUDUSD dla niedźwiedzi wygląda bardzo atrakcyjnie. Mamy kilka potwierdzeń sugerujących zakończenie ostatniego impulsu wzrostowego:
1) dotarcie do linii trendu
2) świece z długimi górnymi cieniami (wykres dzienny)
3) formacja harmoniczna
4) formacja ABCD
2) świece z długimi górnymi cieniami (wykres dzienny)
3) formacja harmoniczna
4) formacja ABCD
Za tym, że to jednak nie koniec wzrostów przemawia jedynie to, że wcześniejsze wierzchołki (szczyty oraz dołki) były bardzo dynamiczne, tzn. że w tych wierzchołkach kurs dynamicznie odwracał swój kierunek. Być może tym razem zaobserwujemy coś w stylu podwójnego szczytu i dopiero po tym powstanie silniejszy trend odwrotny. Dodatkowo trzeba pamiętać o obecnym średnioterminowym dominującym trendzie zwyżkującym... Mimo tego ja mam teraz dwie pozycje Sell, gdyż sygnały przemawiające za zakończeniem ostatniego impulsu są "bardziej wyraźne" i jest ich po prostu więcej. Gdybym jednak się mylił SL powyżej ostatniego szczytu zabezpieczy mnie przed większym pogłębieniem strat.
Wykres 02. AUDUSD 15.11.2012 - 1,0326
Myślę, że czas zabezpieczyć zyski, tak aby nie zamieniły się one w straty. Take Profit przesunąłem niżej (pisałem o tym tu w komentarzach) ponieważ uważam, że zaobserwujemy większy ruch spadkowy. Obecnie kurs znajduje się na dosyć ważnym wsparciu, z którego to pewnie nastąpi mała korekta wzrostowa. Także gracze krótkoterminowi powinni teraz pozamykać pozycje, ja gram pozycyjnie i tylko przesuwam SL. Po tej korekcie powinien powstać nowy niższy szczyt nad którym po cofnięciu kursu poniżej wcześniejszego dołka będzie można bezpiecznie ustawić swoje zlecenie obronne. Mój SL na razie troszkę spekulacyjny tylko po to, żeby w najgorszym wypadku nie wyjść na czerwono.
Aha, na wykresie zaznaczyłem jeszcze dodatkowo zgrupowane zniesienia Fibonacciego, które wraz z ostatnim szczytem, formacją harmoniczną, linią trendu oraz formacją ABCD potwierdzają kluczowy poziom oporu.
Wykres 03. AUDUSD 16.11.2012 - 1,0343
Kurs pary pozytywnie reaguje na wcześniej opisany możliwy punkt zwrotny (wsparcie). Dodatkowe potwierdzenie możliwego większego odreagowania ostatnich spadków dają formacja harmoniczna oraz dolne ograniczenie krótkoterminowego kanału spadkowego plus pro-wzrostowa formacja świecowa. Nie można również zapomnieć o linii trendu, która (zgodnie z analizą klasyczną) dopiero po jej przebiciu da sygnał na odwrócenie trendu:
Wykres 04. AUDUSD 16.11.2012 - 1,0343
Więc prawdopodobieństwo do odbicia mamy już dosyć duże. Mój SL powyżej wcześniejszego wierzchołka (na wykresie H1) powinien mnie chronić przed większym powrotem do wzrostów - jeżeli go "łyknie" kurs pewnie zaatakuje wcześniejsze szczyty, gdzie "przyczaję" na ponowne wejście (Sell z SL powyżej tych szczytów). Będę grał na odwrócenie trendu dlatego też pozycje które teraz tam mam nie zamykam (staram się nigdy nie zamykać pozycji wcześniej niż zakładałem to przy początkowej analizie, tzn. nigdy nie ucinam wcześniej zakładane zyski, ani nie powiększam wcześniej zakładane ryzyko (czyli Stop Lossa), jeżeli już modyfikuję pozycję to zawsze na moją korzyść, czyli tak żeby zwiększyć (TP) lub zabezpieczyć zyski (SL)).
Wykres 05. AUDUSD 20.11.2012 - 1,0367
Tak jak zakładałem wcześniej okolice 1,0300 - 1,0315 to strefa w którym doszło do większego odbicia. Mój SL niestety również został aktywowany i patrząc teraz na wykres, jednak lepiej by było przesunąć zlecenie obronne. Mimo wszystko zysk jest ale rozliczać się jeszcze nie będę, gdyż po dotarciu kursu do 78,6% zniesienia Fibo, świece zaczęły tworzyć długie górne cienie, co było dla mnie sygnałem do ponownego wejścia do tej pary, teraz SL powyżej tego szczytu.
Wykres 06. AUDUSD 22.11.2012 - 1,0366
Dzisiaj w nocy na stopie (przesuwanym po wcześniejszych szczytach) zamknęła mi się pozycja AUDUSD. Kurs zrealizował potencjalny minimalny zasięg wybicia z kanału (co do 1 pipsa!) po czym szybko wrócił do trendu spadkowego (tworząc przy tym formację odwróconego V). W sumie transakcje na AUDUSD przyniosły mi 101 pipsów zysku co daje prawie 290 pipsów od pierwszej opublikowanej na blogu transakcji (cały przebieg tych transakcji można zobaczyć w zakładce "Portfel Forex").
Wykres 02. AUDUSD 15.11.2012 - 1,0326
Myślę, że czas zabezpieczyć zyski, tak aby nie zamieniły się one w straty. Take Profit przesunąłem niżej (pisałem o tym tu w komentarzach) ponieważ uważam, że zaobserwujemy większy ruch spadkowy. Obecnie kurs znajduje się na dosyć ważnym wsparciu, z którego to pewnie nastąpi mała korekta wzrostowa. Także gracze krótkoterminowi powinni teraz pozamykać pozycje, ja gram pozycyjnie i tylko przesuwam SL. Po tej korekcie powinien powstać nowy niższy szczyt nad którym po cofnięciu kursu poniżej wcześniejszego dołka będzie można bezpiecznie ustawić swoje zlecenie obronne. Mój SL na razie troszkę spekulacyjny tylko po to, żeby w najgorszym wypadku nie wyjść na czerwono.
Aha, na wykresie zaznaczyłem jeszcze dodatkowo zgrupowane zniesienia Fibonacciego, które wraz z ostatnim szczytem, formacją harmoniczną, linią trendu oraz formacją ABCD potwierdzają kluczowy poziom oporu.
Wykres 03. AUDUSD 16.11.2012 - 1,0343
Kurs pary pozytywnie reaguje na wcześniej opisany możliwy punkt zwrotny (wsparcie). Dodatkowe potwierdzenie możliwego większego odreagowania ostatnich spadków dają formacja harmoniczna oraz dolne ograniczenie krótkoterminowego kanału spadkowego plus pro-wzrostowa formacja świecowa. Nie można również zapomnieć o linii trendu, która (zgodnie z analizą klasyczną) dopiero po jej przebiciu da sygnał na odwrócenie trendu:
Wykres 04. AUDUSD 16.11.2012 - 1,0343
Więc prawdopodobieństwo do odbicia mamy już dosyć duże. Mój SL powyżej wcześniejszego wierzchołka (na wykresie H1) powinien mnie chronić przed większym powrotem do wzrostów - jeżeli go "łyknie" kurs pewnie zaatakuje wcześniejsze szczyty, gdzie "przyczaję" na ponowne wejście (Sell z SL powyżej tych szczytów). Będę grał na odwrócenie trendu dlatego też pozycje które teraz tam mam nie zamykam (staram się nigdy nie zamykać pozycji wcześniej niż zakładałem to przy początkowej analizie, tzn. nigdy nie ucinam wcześniej zakładane zyski, ani nie powiększam wcześniej zakładane ryzyko (czyli Stop Lossa), jeżeli już modyfikuję pozycję to zawsze na moją korzyść, czyli tak żeby zwiększyć (TP) lub zabezpieczyć zyski (SL)).
Wykres 05. AUDUSD 20.11.2012 - 1,0367
Tak jak zakładałem wcześniej okolice 1,0300 - 1,0315 to strefa w którym doszło do większego odbicia. Mój SL niestety również został aktywowany i patrząc teraz na wykres, jednak lepiej by było przesunąć zlecenie obronne. Mimo wszystko zysk jest ale rozliczać się jeszcze nie będę, gdyż po dotarciu kursu do 78,6% zniesienia Fibo, świece zaczęły tworzyć długie górne cienie, co było dla mnie sygnałem do ponownego wejścia do tej pary, teraz SL powyżej tego szczytu.
Wykres 06. AUDUSD 22.11.2012 - 1,0366
Dzisiaj w nocy na stopie (przesuwanym po wcześniejszych szczytach) zamknęła mi się pozycja AUDUSD. Kurs zrealizował potencjalny minimalny zasięg wybicia z kanału (co do 1 pipsa!) po czym szybko wrócił do trendu spadkowego (tworząc przy tym formację odwróconego V). W sumie transakcje na AUDUSD przyniosły mi 101 pipsów zysku co daje prawie 290 pipsów od pierwszej opublikowanej na blogu transakcji (cały przebieg tych transakcji można zobaczyć w zakładce "Portfel Forex").



.gif)


0 comments:
Post a Comment